مصاحبه

لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

فاطمه رضاییان دانش آموز سال دوم دبیرستان استعدادهای درخشان(تیزهوشان) حافظ کل قرآن کریم می باشم

طی چند سال و در کجاموفق به حفظ شدید؟

از 9 سالگی وارد جامعه القرآن الکریم خردسالان همدان شده و فعالیت قرآنی خود را شروع نمودم اوایل میزان محفوظات جدیدم  کم بود،  اما در تابستان 89 موفق شدم به یاری خداوند 15  جزء دوم را حفظ نمایم.

خانواده شما تا چه میزان در موفقیت شما سهیم بودند ؟

تمام اعضای خانواده پا به پای من تلاش می کردند تا من بتوانم در این مسیر موفق شوم . پدرم همیشه مرا برای حضور مداوم در کلاس تشویق می کردند ، مادرم نیز در تمامی لحظات همراه من بودند چه  زمان حضور در جامعه القرآن الکریم چه در منزل ، خواهر و برادرانم  در منزل با من تمرین و تکرار داشتند تا من آیاتی را که در کلاس حفظ نمودم تثبیت شوم. تا خدای نکرده در میانه راه خسته نشوم و از ادامه این راه باز بمانم . و من مدیون خانواده ام هستم برای این لطف بزرگی که در حق من نمودند امیدوارم در ثواب این کار آنها هم سهیم باشند.

حفظ قرآن در رفتار اجتماعی و فردی شما تا چه میزان تاثیر گذار بوده است؟

از لحاظ تاثیر فردی سعی می کنم به آیاتی که حفظ کردم در حد توان عمل نمایم ، در شرایط مختلف به آیات متوسل می شوم و با خواندن آیات آرام می شوم و همچنین آیات عملی درمورد اخلاق را هم سعی کردم در رفتار خود پیاده نمایم.  از لحاظ تاثیر اجتماعی در محافلی که وقت به بطالت می گذرد شرکت نمی کنم ، در جمع دوستان سعی    می کنم آنها را به شرکت در محافل و مسابقات قرآنی تشویق نمایم ، به لطف خدا توانستم روی دو نفر از دوستان نزدیکم تاثیر مثبت داشته باشم و آنها را به حجاب علاقه مند نمایم و من خوشحالم که آنها در حال حاضر چادری هستند و حجابشان کامل شده است.  

تاثیرحفظ قرآن در موفقیت تحصیلی شما تا چه میزان بوده است؟

به لطف قرآن حافظه ای قوی پیدا کردم و توانستم در آزمون استعدادهای درخشان قبول شده و در مدرسه تیزهوشان مشغول به تحصیل شوم . و این اطمینان قلبی را دارم که حفظ قرآن برای موفقیت در مراحل مختلف تحصیلی من در آینده  نیز موثر خواهد بود. من هرگاه که از درس خسته می شوم به سراغ قرآن میروم و با قرائت آیاتی از قرآن مجددا توان فکری خود را تقویت کرده به سراغ درس بر می گردم.

خانم رضاییان در طول روز چند ساعت قرآن می خوانید؟

من در ایام تابستان که اوقات فراغت بیشتری دارم روزی تقریبا 3ساعت مطالعه قرآنی دارم اما در ایام مدرسه حدودا 2ساعت وقت برای محفوظاتم قرار می دهم.

آیا اکنون که حافظ کل هستید با جامعه القرآن الکریم خردسالان ارتباط دارید؟

بله من برای هرچه بیشتر تثبیت شدن محفوظاتم هفته ای سه جلسه در این مرکز حضور پیدا می کنم و از محضر استاد بزرگوارم سرکار خانم باسره استفاده می نمایم.

خانم رضاییان آیا تاکنون درمسابقات قرآنی شرکت نمودید؟

بله تا کنون در چند مسابقه شرکت کرده ورتبه کسب نمودم.

مسابقات حفظ بسیج                        رتبه اول استان

مسابقات اموزش و پرورش                  رتبه اول استان

مسابقات حفظ سازمان جهاد کشاورزی              رتبه اول استان  و رتبه چهارم کشوری

مسابقات سمپاد                       رتبه اول منطقه غرب کشور

مسابقات اوقاف در رشته ترتیل        رتبه اول استان

 

چه تعریفی از قرآن می توانید داشته باشید؟

به نظر من قرآن کتابی است که در همه مسائل می توان از آن استفاده کرد و به آن تمسک جست .

خانم رضاییان چه پیشنهادی به هم سن وسالان خود دارند؟

به همه هم سن و سالان خود توصیه می کنم که اگر در حال فراگیری و حفظ قرآن هستند هرگز این راه را رها نکنند چون هرچه بیشتر با قرآن مانوس شوند بیشتر از رحمت خدا بهره مند می گردند. اگر هم در حال حفظ نیستند روزی چند آیه از قرآن را تلاوت نمایند که با این کار هم می شود از رحمت خداوند استفاده نمود و بر مشکلات فائق آمد.

آیا خانم رضاییان تصمیم به اخذ گواهینامه حفظ بین الملل دارند؟

بله قصد دارم ، ولی برای این کار نیاز به فرصت  دارم که انشاء الله سعی می کنم به یاری خداوند سال آینده در این آزمون شرکت نمایم.

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

در پایان از کادر دلسوز جامعه القرآن الکریم خردسالان به خصوص مربیان بزرگوارم خانم اسکاف و خانم باسره و همچنین از مدیر محترم سرکارخانم روشنیان و کارشناس حفظ سرکار خانم مرادنیا کمال تشکر را دارم . از خانواده دلسوز و فداکارم نیز تشکر می نمایم که تمام سختیها را تحمل نمودند تا من بتوانم قرآن را درسینه ام جای دهم و عامل به آن باشم .برای همه کسانی که در این راه مرا یاری کردند آرزوی موفقیت و طول عمر با عزت دارم.

 

/ 1 نظر / 5 بازدید

با سلام اجرتان با خدا چرا که این کارها را با اجر دنیوی نمی توان جبران کرد اگر دعا كرديد و باران گرفت دعايي به حال بيابان كنید